صفحه اصلینقشه سایتتماس  ماورود اعضاrssEnglish
 
ساری
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
height=29px
مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری از فاضلاب شهری آبفای مازندران :
height=29px

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری از فاضلاب شهری آبفای مازندران : پسابها در تامین نیاز آبی گیاهان زراعی و غیرزراعی، توسعه پارک های شهری و جنگلی کاربرد دارد

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری از فاضلاب شهری آبفای مازندران با اشاره به اینکه قسمت عمده پساب ها از آب تشکیل شده است، اظهار داشت: از پسابها می توان در تامین نیاز آبی گیاهان زراعی و غیرزراعی، توسعه پارک های شهری و جنگلی و جنگل کاری حاشیه شهرها استفاده نمود.

به گزارش روابط عمومی آبفاشهری مازندران، مهندس وریجی با بیان اینکه منابع آب شیرین در جهان محدود و آسیب پذیر است، گفت: این منابع محدود دارای ارزش اقتصادی ویژه همراه با اثرات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی است.

وی افزود: با بزرگ شدن شهرها و افزایش جمعیت ، گسترش صنایع و کارخانه ها مسئله آلودگی محیط زیست روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند به طوری که با گسترش زندگی ماشینی و به علت توجه نکردن افراد به منافع همگان هر روز انواع بیشتری از آلودگی ، محیط زیست آدمیان و حیوانات را ناسالم تر و زندگی آنها را در معرض خطر جدی قرار می دهد.

مهندس وریجی، با بیان اینکه فاضلاب ها یکی از عوامل آلودگی محیط زیست هستند ادامه داد: ضروری است فاضلابها پالایش و تصفیه و سپس گردش آب در طبیعت برگردانده شود.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری از فاضلاب شهری آبفای مازندران هدف از تصفیه فاضلابها را تامین شرایط بهداشتی برای زندگی مردم، پاک نگه داشتن محیط زیست ، بازیابی فاضلاب و تولید انرژی عنوان کرد.

وی، ضمن اشاره به اینکه پساب فاضلاب در زمینه کشاورزی مفید است، گفت: با توجه به اینکه فاضلاب ها دارای نمک های معدنی کمتر از آب دریاها می باشند و در واقع آب های شیرین آلوده می باشند بنابراین با تصفیه آنها برای آبیاری کشاورزی به مراتب ارزان تر از شیرین سازی آب دریاهای شور می باشند هم چنین به علت وجود مواد کودی در فاضلاب تصفیه شده می تواند منبع غذایی خوبی برای گیاهان و تقویت زمین کشت زارها باشند.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری از فاضلاب شهری آبفای مازندران خاطرنشان کرد: با تصفیه لجن فاضلاب می توان از یک منبع بسیار مهم انرژی (بیوگاز) استفاده کرد.

وی افزود: پساب ها و مواد لجن حاصل از فاضلاب ها محتوی عناصر غذایی گیاهی از قبیل ازت، فسفر، پتاس و عناصر کم جذب مانند مس، روی و منگنز هستند و این عناصر عمدتا در ترکیبات آلی موجود در فاضلاب ها یافت شده که به تدریج در حین تجزیه شدن مواد در خاک رها شده و مورد استفاده گیاه قرار می گیرند.

روابط عمومی شرکت
خبر
تعداد بازدید : 163 1397/04/15

height=6px
height=6px
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 3 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 3 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 4195 تعداد کاربران بر خط 58 تعداد کاربران لاگین بر خط 22
/
Copyright © ۲۰۱۱. abfa-mazandaran.ir. All rights reservedاقتصاد مقاومتی تولید و اشتغالاستفاده از مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
Powered by DorsaPortal